Lalki szmacianki, lalki przytulanki dla dzieci

Show Filters

Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

Show Filters

Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

Znajdź lalkę szmaciankę, przytulankę dla swojego dziecka

Lalki szmaciane należą do jednego ze starszych typów lalek, jakie znamy. Pojawiły się setki lat temu i są uwielbiane przez dzieci aż do dziś. Lalki szmacianki są miękkie i delikatne, służą nie tylko do zabawy, ale towarzyszą najmłodszym również podczas snu. Dzięki swojej łagodnej naturze odpowiednie są nawet dla maleńkich dzieci, począwszy od pierwszych dni życia. Bardzo często lalka szmaciana jest nie tylko pierwszą lalką malucha, ale także jego pierwszą zabawką w ogóle.

Lalki przytulanki przeznaczone są przede wszystkim dla niemowląt. Mniej więcej do 18. miesiąca życia dziecka tego typu zabawka służy głównie podczas snu. Nie oznacza to, że szmaciane lalki są tylko dla najmłodszych. Cieszą się ogromnym powodzeniem nawet u nieco starszych dzieci. Są też doceniane przez rodziców, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich pociech. Dzięki specjalnym atestom lalki tego typu mogą służyć dziecku począwszy od samych narodzin.

Czym tak właściwie są lalki szmacianki-przytulanki dla dzieci?

Lalka szmaciana zwykle nie posiada żadnych plastikowych i twardych elementów. Detale jak oczy i nos są zwykle haftowane, albo malowane. Modele przeznaczone dla najmłodszych dzieci najczęściej nie posiadają możliwości przebierania. Ubranka zazwyczaj są częścią całej lalki. Lalki szmacianki przytulanki służą i towarzyszą najmłodszym od ich pierwszych chwil. Zapewniają fizyczną bliskość, gdy mamy nie ma w pobliżu, ale nie tylko. Maleńkie dziecko nie potrafi jeszcze w ostrożny sposób obchodzić się z różnymi przedmiotami. Dzięki dużej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia, szmaciane lalki dla dzieci przetrwają wszystkie formy zabawy. Można je ciągnąć, szarpać, rzucać nimi oraz ocierać o podłogę. Jeśli się ubrudzą, wystarczy je wyprać.

Lalki szmaciane dla dziewczynek kilkuletnich mają już z kolei zdejmowane ubranka, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę nimi. Dzieci w tym wieku potrafią już mówić, dlatego zabawa lalką to coś więcej, niż potrząsanie i rzucanie. Dziewczynka może odgrywać role bawiąc się, a to z kolei ma wpływ na kształtowanie się umiejętności interpersonalnych i społecznych dziecka. Np. odgrywanie roli mamy, czy babci - maluch uczy się szacunku do drugiej istoty, uczy się także, że należy o nią dbać i poświęcać jej swoją uwagę. Lalki szmaciane dla dzieci kilkuletnich są towarzyszkami i powierniczkami sekretów.

Lalki szmaciane przytulanki to nie tylko świetne zabawki...

To także piękny element dekoracyjny pokoju malucha. Można przyczepić ją do łóżeczka, czy kołyski, albo ułożyć na komodzie lub parapecie. Lalka szmaciana dla niemowlaka bardzo często pełni funkcję dodatku i jednego z akcesoriów podczas sesji zdjęciowych. Ze względu na jej subtelny wygląd i estetykę, świetnie spełnia się w roli gadżetu, wraz z którym dziecko pozuje do zdjęcia. Dzięki temu powstanie oryginalna i jedyna w swoim rodzaju pamiątka do rodzinnego albumu.

Szmaciane lalki przytulanki dla dzieci to również wyjątkowy podarunek, który możemy ofiarować. Każda okazja będzie dobra, aby uszczęśliwić malucha piękną zabawką-przytulanką, jaką jest szmaciana lalka. Idealnie spełni się w roli prezentu na chrzest, roczek, urodziny, lub święta.

Jeśli tutaj nie znalazłaś wymarzonej lalki dla swojego dziecka, spróbuj znaleźć inny typ lalki pod adresem: https://miskababy.pl/kat/lalki/

Lub sprawdź najlepiej sprzedające się lalki metoo lub nasze piękne lalki hiszpańskie, które z pewnością bardzo spodobają się Twojemu maluchowi.