Kokony dla niemowlaka i dziecka

Show Filters

Wyświetlanie jednego wyniku

Show Filters

Wyświetlanie jednego wyniku

Kokon niemowlęcy - namiastka matczynego ciepła

Kokon dla dzieci i niemowlaków jest produktem dedykowanym najmłodszym od narodzin do 6 miesiąca życia, w praktyce jednak, dzięki sznureczkom, które po rozwiązaniu zwiększają jego powierzchnie, mieszczą się w nim dzieci starsze. Zaleca się, aby kokon dla dziecka do 2 miesiąca życia był wiązany ciaśniej, aby ograniczyć maluchowi przestrzeń, tworząc mu w ten sposób ciepłe i przytulne miejsce do spania. Otulacz kokon jest przydatny w wielu sytuacjach, jednak należy pamiętać, że nie sprawdzi się jako nosidełko. Przenoszenie dziecka w kokonie może skutkować wypadnięciem malucha. Dodatkową zaletą otulaczy są wysokogatunkowe materiały użyte przy produkcji. Można je prać w pralce, a nawet wirować, bez straty jakości. Ciekawe wzory i staranne wykonanie stanowią dodatkowe walory nie tylko dla rodziców, ale przede wszystkim dla maluchów, które nawet podczas zabawy na dywanie czują się w kokonie komfortowo i przyjemnie.

Kokon dla niemowlaka po narodzinach dziecka

Narodziny dziecka to czas niezwykle ważny dla każdego rodzica, dlatego nic dziwnego, że już od początku ciąży staramy się okazywać swojemu dziecku miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Kompletowanie wyprawki dla nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie, ale także trudne zadanie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę ilość oferowanych przez producentów gadżetów. Nie wszystkie jednak są potrzebne maluchowi, wręcz przeciwnie – im mniej, tym lepiej. Warto zatem dokonać selekcji i spośród miliona produktów wybrać te, które zaspokoją podstawowe potrzeby noworodka i przyczynią się do jego prawidłowego rozwoju.

Dzieci uwielbiają być noszone w kokonach

Nikogo nie dziwi fakt, że dzieci uwielbiają być trzymane na rękach i się przytulać. To właśnie w ramionach mamy i taty czują się kochane i bezpieczne. Szczególnie dużą potrzebę bliskości mają noworodki. Dlaczego tak się dzieję? Powód jest bardzo prosty. Przez 9 miesięcy brzuch mamy stanowił ich dom i choć był ciasny był przede wszystkim przytulny i chronił przed niebezpieczeństwem. Jak zatem zapewnić maluchowi namiastkę matczynego brzucha skoro nie zawsze można otulić dziecko ramionami? Z pomocą przychodzi kokon niemowlęcy inaczej kokon otulacz lub gniazdo niemowlęce. Kokon do spania pojawił się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Przywędrował do nas ze Skandynawii i dzięki rekomendacji mam z całego świata stał się bestsellerem także w Polsce. Obok wózka, łóżeczka i pieluszek kokony niemowlęce są obecnie podstawowym produktem przy kompletowaniu wyprawki. Wpływ na to mają przede wszystkim względy praktyczne. Kokon dla niemowlaka stanowi świetną alternatywę dla matczynego brzucha, zapewnia bezpieczeństwo i poczucie bliskości. Dzięki sznureczkom służącym do regulacji możemy otulić dziecko tak, jak robią to ramiona rodziców. Dobrze sprawdza się to w momencie, kiedy maluch płacze, a nie mamy możliwości wziąć go na ręce. Ciasny kokon dla niemowląt idealnie spełni rolę uspokajacza. Ponadto kokony dla dzieci są wielofunkcyjne. Mogą posłużyć za łóżeczko, które zapewni komfortowy i spokojny sen nie tylko w domu, ale także w odwiedzinach u dziadków czy na wakacjach. Są poręczne, lekkie i można je wszędzie zabrać. Spokojnie mogą zostać użyte podczas spania w łóżku rodziców. Dziecko w kokonie będzie leżało stabilnie, brzegi uchronią go przed zgnieceniem, a jego sen nie zostanie zakłócony. Noc spędzona w łóżku rodziców ułatwi też karmienie, ponieważ maluszek będzie blisko mamy. Kokony dla niemowląt świetnie sprawdzą się też w wózku podczas spacerów po nierównym terenie, zapewniając amortyzację przed wstrząsami. Kokon można położyć na kanapie bez obawy, że niemowlę się sturla. Ochronę przed zsunięciem zapewnią wysokie brzegi. Oprócz tego można go użyć jako maty do zabawy lub przewijaka.

Inne wysokiej jakości akcesoria dla niemowlaków znajdą Państwo w kategorii nadrzędznej