Zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt to prawidłowy rozwój dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka to kwestia bardzo ważna dla każdego rodzica, dlatego już od pierwszych dni od narodzin należy zwrócić szczególną uwagę na właściwą stymulację zmysłów swojej pociechy. Nie od dziś wiadomo, że dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, dlatego warto zastanowić się nad doborem odpowiednich materiałów, z którymi maluch zacznie odkrywać świat. Idealnym rozwiązaniem są zabawki sensoryczne. Czym zatem są i dlaczego są tak potrzebne do właściwego rozwoju?

Pobudź bodźce dziecka za pomocą zabawek sensorycznych

Bodźce, które za pomocą wzroku, słuchu, dotyku napływają do dziecięcego mózgu są w nim segregowane, a następnie interpretowane i powiązywane z wcześniejszymi doświadczeniami – cały ten proces nazywamy integracją sensoryczną, która zaczyna się już w okresie płodowym i trwa do 7 roku życia. Niekorygowane zaburzenia integracji sensorycznej stanowią poważny problem i źle wpływają na dalszy rozwój i funkcjonowanie dziecka, dlatego tak ważne jest, aby spośród tylu zabawek dostępnych na rynku wyselekcjonować te, które zapewnią prawidłową aktywizację zmysłów, zniwelują ewentualne zaburzenia, zwiększą koncentrację, pobudzą kreatywność i poprawią małą motorykę. Takie możliwości zapewniają właśnie sensoryczne zabawki, które prawidłowo oddziałują na rozwój i pomagają dziecku lepiej zrozumieć świat przy jednoczesnym wypracowywaniu właściwych reakcji.

Jak zatem wybrać właściwy produkt?

W pierwszych miesiącach życia, kiedy percepcja dziecka jest ograniczona, należy wybierać zabawki sensoryczne dla niemowląt, które nie wpłyną negatywnie na ich układ nerwowy, dlatego trzeba wystrzegać się zbyt dużego natężenia bodźców. Idealne do tego są zabawki, które pobudzają nie więcej niż jeden do dwóch zmysłów, aby nie wywołać w maluszku uczucia strachu i przytłoczenia, na które może reagować płaczem i niechęcią do zabawy. W wieku od 0-3 miesiąca dziecko jeszcze nie chwyta, a jego ostrość widzenia jest niewielka, dlatego też najlepiej stymulację zacząć od wzroku, kupując ciche zabawki dla malucha ze wzorami w kontrastowych kolorach. Wraz z rozwojem dziecko coraz lepiej radzi sobie z nagromadzeniem bodźców, dlatego zabawki sensoryczne dla dzieci mogą być już bardziej skomplikowane i oddziaływać na kilka zmysłów jednocześnie. Jednak należy zachować zdrowy rozsądek i wprowadzać zmiany stopniowo, aby nie zaszkodzić małemu człowiekowi. Ponieważ przytulanki towarzyszą nam od pierwszych chwil życia i często umilają całe dzieciństwo, istotne jest, aby zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Zabawki sensoryczne oferowane przez nasz sklep, wyprodukowane z najlepszej jakości surowców są miłe w dotyku, estetycznie przygotowane, mają odpowiednie barwy i ciekawy design, co znacząco wpływa na procesy poznawcze niemowląt i dzieci. A jeśli szukasz upominku, który łączy zabawę z nauką, przyczynia się do poznania świata i jednocześnie pomaga zdobyć umiejętności niezbędne w dalszym życiu, to zabawki sensoryczne stanowią idealny rozwiązanie dla rocznego dziecka lub dwulatka.